Satın Alım Sözleşmesi

Satın Alım Sözleşmesi

  • Tanımlar

Steam Oyunları: Sitemizde satılan ve açıklama kısmında Steam versiyon olduğu belirtilen oyunlardır. Bu tür oyunlar Steam gift şeklinde size ait olan Steam hesabına gönderilir. Sözleşme içerisinde Steam Oyunları olarak anılacaktır.

E-pin ve Bakiye ürünleri: Sitemizde yer alan tüm e-pin ve bakiye ürünleri özel bir teslimat yöntemiyle teslim edilmektedir. (Pubg Mobile Uc ürünleri, RP ürünleri, Steam Bakiye ürünleri) Sözleşme boyunca E-pin ve Bakiye ürünleri olarak anılacaktır.

  • Taraflar

Epinevreni: Güneş Bilişim firması bünyesinde hizmet veren; oyunları, e-pin ve bakiye ürünlerini müşterilerine uygun fiyata sunan epinevreni.com domain adresine sahip taraftır.

Alıcı: Güneş Bilişim firmasına ait olan epinevreni.com sitesi üzerinden alışveriş yapan müşterilerdir. Sözleşmenin geri kalan kısmında Alıcı olarak anılacaktır.

  • İade ve İptal İşlemleri

Alıcının ödemesini yaptığı ürünün stoklarımızda kalmaması veya teslim edilememesi halinde Alıcı ödeme yaptığı tutarı, sipariş sırasında seçtiği ödeme yöntemi üzerinden iade alabilecektir. Alıcı ödemesini bize ait olan banka hesaplarından herhangi birine yapmışsa, iade edilecek tutar bankaların mesai saatleri içerisinde gönderilecektir.

Alıcı Paytr ve GPAY firmaları aracılığıyla yaptığı havale/EFT ödemelerinde ise ilk olarak Epinevreni firmasının iade işlemlerini başlatmasını bekleyecektir. İade işlemleri başladıktan sonra sipariş sırasında girilen e-mail adresine bir iade formu gelecektir. Bu formu doldurduktan sonraki iş günü paranız hesabınıza ilgili firmalar tarafından yatırılacaktır.

Paytr ve GPAY  firmalarının kredi kartı- banka kartı- ön ödemeli kart seçeneğiyle yapılan ödemelerinin iadesinde ise farklı bir durum söz konusudur. Epinevreni iade işlemini sizin talebinizin hemen sonrasında başlattıktan sonra,

Kredi kartıyla yapılan ödemeler 1-7 iş günü içerisinde,

Banka kartı ile yapılan ödemeler 1-30 iş günü içerisinde,

Ön ödemeli kart ile yapılan ödemeler 1-30 iş günü içerisinde kartınıza geri gelecektir.

İşlem alıcı talep ettikten sonra hemen başlatılır fakat banka hızına göre yapılan iadenin hesaba yansıma süreci değişebilir. Bu tamamen bankayla ilgili bir durumdur. İade taleplerinizi Epinevreni.com’a canlı destek hattından veya WhatsApp destek hattından iletebilirsiniz.

3.1- İade Şartları

Alıcının Epinevreni.com sitesinden alacağı Steam oyunları ve E-pin ve Bakiye ürünleri dijital içerik kapsamında olduğu için herhangi bir şekilde para veya ürün iadesi mümkün değildir. Teslimatı dijital ortamda yapılan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

Fakat Alıcının yine Epinevreni.com üzerinden aldığı ürünün teslimatı henüz yapılmamışsa, bu durumda Alıcı tarafın isteği doğrultusunda iade yapılabilmektedir. (Ön sipariş ve Pubg Mobile Uc ürünleri haricinde)

  • Alıcının Dikkat Etmesi Gereken Hususlar

Epinevreni tarafından satılan ürünler dijital içerik kapsamına girdiğinden dolayı teslimat sonrası tüm sorumluluk Alıcı’ya aittir. Alıcı’nın ürünü kullanmasında yaşamış olduğu sorunda veya ürünü satın aldıktan sonra yaşayacağı her türlü sorunda oyun yetkilileriyle iletişime geçmesi gerekir. Alıcı taraf epinevreni.com’dan herhangi bir alışveriş yapmadan önce ilk olarak ürün sayfasında yer alan açıklamayı dikkatli bir şekilde okumalıdır.

Epinevreni.com’dan yapacağınız alış verişlerde farklı isimlerdeki kartınızla veya hesabınızla ödeme yapamazsınız. Böyle durumlarda işlemler şüpheli işleme düşebilir. Şüpheli işleme düşen işlemlerde para iadesi aynı hesab, aynı karta yapılır. Bu durumlarda nadiren de olsa belge talep edilebilir.

Epinevreni.com alıcının yaptığı ödemelerde nadiren de olsa güvenlik önlemi olarak alıcıdan belge ve fotoğraf talep edebilir. Bu belgeler sadece şüpheli görülen ödemelerde istenmekte olup, tamamen müşteri güvenliğini sağlamak ve son zamanlarda çok fazla artan dolandırıcılık durumlarını engellemek amacıyla istenmektedir. Epinevreni hiçbir şekilde bu belgeleri farklı bir amaçla kullanamaz. Alıcı belgeleri göndermeyi reddederse Epinevreni ödemeyi aldığı kanal üzerinden iade başlatabilir. Hiçbir şekilde alternatif kanallardan iade yapılmayacaktır. (Ör alıcı banka kartıyla ödeme yaptıysa, havale/eft ile iade yapılmayacaktır)

Alıcı satın alım yaptıktan sonra ürün sayfasında yer alan açıklamayı okumuş ve kabul etmiş sayılır. Ürün sayfasına girilen stok miktarının canlı destek veya WhatsApp destek ekibi aracılığıyla teyit edilmesi kullanıcı yararınadır. Epinevreni.com sözleşme hükümlerinde ve ürün açıklamalarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Sitemizden alışveriş yapan tüm müşteriler bu hususları okumuş ve kabul etmiş sayılır.